четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 142
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Хроника

Тепачка пред угостителски објект во Скопје

Тепачка пред угостителски објект во Скопје

Тепачка меѓу две лица се случила синоќа пред угостителски објект во Скопје. Имено во 03:00 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во близина на угостителски објект на улица „Христо Смирненски“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата 20-годишниот К.Р. и 16-годишник, двајцата од Скопје.

Лицата биле задржани и по целосно документирање на настанот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Парламентарни избори 2020