четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 71
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Хроника

Тепачка пред угостителски објект- приведени четворица скопјани

Тепачка пред угостителски објект- приведени четворица скопјани

Во СВР Скопје вчера околу 20.30 часот биле приведени Д.Б.(22), Р.Б.(20), А.С.(26) и Ј.М.(26), сите од Скопје, поради тоа што пред угостителски објект на ул.„Трифун Хаџи Јанев“ го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Б. и Р.Б., од една страна и А.С. и Ј.М., од друга страна.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус