вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Хроника

Тепачка пред угостителски објект во Скопје

Тепачка пред угостителски објект во Скопје

О.Ѓ.(33) од Скопје вчера во 21:20 часот пријавил дека околу 20.30 часот во угостителски објект на улица “Тодор Чангов” во Скопје бил физички нападнат од страна на лицата С.С.(44) и Ј.М.(45) двајцата од Скопје.

Причина за физичкиот напад билo меѓусебно нетрпение. Излезено е на местото на настанот при што од страна на полициски службеници поднесени се соодветни поднесоци.