среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Злетово

home Хроника

Тепачка пред спортски објект во Карпош

Тепачка пред спортски објект во Карпош

На 10.09.2021 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред спортски објект на подрачје на Карпош бил нарушен јавнeн ред и мир. Се случила физичка пресметка помеѓу М.Б.(29) и Б.В.Т.(37) двете од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Локални избори 2021