вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Тепачка пред спортска обложувалница во Скопје

Тепачка пред спортска обложувалница во Скопје

На 29.07.2019 година во 01,05 часот во СВР Скопје К.А.(33) од Скопје пријавил дека на 29.07.2019 година околу 00,40 часот на улицата “Димитрија Чуповски“ пред спортска обложувалница бил физички нападнат од Н.С.(33) од Скопје.

Сочинет записник за константиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус