среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 194
home Хроника

Тепачка пред скопски хотел- Интервенирала и полицијата

Тепачка пред скопски хотел- Интервенирала и полицијата

Три лица се испотепале пред скопски хотел, по што интевенирала и полицијата.

„На 18.10.2020 околу 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред хотел на подрачјето на Центар дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Е.(18) и С.М.(40), двајцата од Скопје, од една страна и О.Р.(46) од Скопје, од друга страна.“ велат од мвр.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл. 11 од ЗППЈРМ.

Коронавирус