сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 48
home Хроника

Тепачка пред ноќен клуб во скопско Марино-еве ги деталите

Тепачка пред ноќен клуб во скопско Марино-еве ги деталите

На 15.06.2019 година околу 03.00 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека пред ноќен клуб во с.Марино, скопско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата Д.М.(21), М.В.(21) и Д.С.(27), сите од село Марино, од една страна и лицата Б.М.(37) од с.Димонце, кратовско и З.И.(41) од с.Марино, од друга страна.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус