четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Тепачка пред кафуле на улица „Македонија“- еве ги деталите

Тепачка пред кафуле на улица „Македонија“- еве ги деталите

На 19.05.2022 во 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на улица „Македонија“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ш.Љ.(20) и А.А., двајцата од Скопје, при што биле употребени и остри предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус