недела, 5. декември 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Тепачка пред избирачко место во Тетово

Тепачка пред избирачко место во Тетово
ФОТО:АРХИВА

Денеска во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528.

Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус