вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Тепачка поради недоразбирање во сообраќајот во Карпош

Тепачка поради недоразбирање во сообраќајот во Карпош

На 23.11.2021 во 15:15 часот во СВР Скопје, И.К.(40) од Скопје пријавил дека во 14:50 часот на подрачје на Карпош, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од З.М.(61) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус