четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 21
home Хроника

Тепачка по сообраќајна незгода во Скопје- еве ги деталите

Тепачка по сообраќајна незгода во Скопје- еве ги деталите

С.П. (48) од Скопје вчера во 23.15 часот пријавил дека истиот ден околу 23 часот на ул. „Методија Андонов Ченто“ физички бил нападнат од три непознати машки лица.

Тие го удриле повеќе пати во пределот на главата и лицето при што му се нанесени видливи повреди.

Според кажување на пријавителот, до физичкиот напад дошло поради меѓусебно нетрпение по претходна расправија околу сообраќајна незгода. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.