понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Тепачка ноќеска во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Тепачка ноќеска во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Ноќеска околу 01.30 часот во Казнено поправна установа “Идризово“ избила тепачка во која Е.А. (40) од Скопје, физички го нападнал С.К. (34) од Кочани, при што му нанел тешка телесна повреда (фрактура на носна коска), додека со нож му нанел расекотина во пределот на лицето.

По ова, С.К. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, и по укажаната лекарска помош бил вратен во КПУ Идризово.

Коронавирус