вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тепачка на улица во Скопје

Тепачка на улица во Скопје

Двајца скопјани се испотепале вчера на улица и поради тоа заработија кривична.

Во 13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Димитрие Чуповски“, по претходно недоразбирање, дошло до физичка пресметка помеѓу 40-годишниот Р.Т. и 61-годишниот Р.С. двајцата од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус