понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Тепачка на паркинг во Аеродром

Тепачка на паркинг во Аеродром

Во СВР Скопје вчера околу 14:30 часот било пријавено дека на паркинг простор пред угостителски објект на подрачје на Аеродром дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.Т.(51) од Скопје од една страна и Е.Ц.(23) и М.Ц.(32) двајцата од Скопје, од друга страна.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

ЕУРО 2020

Македонија