сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачка на Бит пазар, еден извадил пиштол

Тепачка на Бит пазар, еден извадил пиштол

На 29.01.2020 во 13:15 часот во СВР Скопје, Ф.С. пријавил дека на бул.„Крсте Мисирков“, во кругот на пазарот „Бит пазар“, бил физички нападнат од едно лице.

Лицето го удрило со пиштол.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус