недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Тепачка на бензиска пумпа во Скопје: Едно лице повредено со нож

Тепачка на бензиска пумпа во Скопје: Едно лице повредено со нож

По претходна расправија на бензиска пумпа во Скопје , дошло до физичка пресметка по што 28- годишник бил нападнат и повреден со нож.

„На 28.04.2020 во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензиска пумпа на бул.„Гоце Делчев“ во Скопје, поради претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.А.(28) од Скопје и А.Д.(30) од с.Страхојадица, скопско, при што А.Д. со нож му нанел повреди на Е.А“ соопштуваат од полиција.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ЕУРО 2020

Македонија