понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 99
home Хроника

Тепачка на бензинска во Гази Баба

Тепачка на бензинска во Гази Баба
фото-илустрација

На 13.10.2020 во 06:25 часот во СВР Скопје, било пријавено дека околу 06:20 часот на бензинска станица на подрачјето на Гази Баба бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.А.(45) од с. Црешево, скопско и Д.Н.(27) од с.Јурумлери.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус