недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачка меѓу затвореници во Идризово

Тепачка меѓу затвореници во Идризово

Тепачка меѓу двајца затвореници од затворот во Идризово се случила вчера утринава.

-Околу 08,00 часот во полуотвореното одделение Џ.М.(50) од Скопје кој издржува казна затвор, физички нападнал друг затвореник И.П.(35) исто така од Скопје. Сторителот со употреба на нож му нанел гребнатина во десната подколеница на И.П., информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.