петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Тепачка меѓу струмичани

Тепачка меѓу струмичани

На 15.10.2021 во 20:20 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во двор на правно лице бил нарушен јавниот ред со физичка пресметка помеѓу Р.А.(27) и И.А.(43), двајцата од Струмица.

Полициски службеници излегле на местото и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус