среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 162
home Хроника

Тепачка меѓу малолетници во Горно Јаболчиште

Тепачка меѓу малолетници во Горно Јаболчиште

Во центарот на селото Горно Јаболчиште, Општина Чашка синоќа околу 19:30 часот, Б.С. (16) бил физички нападнат од З.А(17) и М.А (16) од истото село.

Како што се наведува во МВР-билтенот, случајот синоќа во 21:30 часот во Полициско одделение Чашка го пријавил С. С (61) од село Горно Јаболчиште.

Коронавирус