вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Тепачка меѓу колеги на скопските Клиники

Тепачка меѓу колеги на скопските Клиники

Вчера во СВР Скопје В.Л.(30) од Битола пријавил дека истиот ден околу 10:50 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од негов колега Б.Ш.(42) од село Градец, гостиварско.

Сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир .

Коронавирус