сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 6
home Хроника

Телото предадено на обдукција: Жител на Шуто Оризари починал додека работел

Телото предадено на обдукција: Жител на Шуто Оризари починал додека работел

На 28.06.2021 во 14:50 часот во СВР Штип, од Итна медицинска помош било пријавено дека, додека извршувал градежни работи, починал Ј.Ш.(53) од Шуто Оризари-Скопје.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Qatar 2022