среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Тело во фаза на распаѓање пронајдено во напуштен објект во Шуто Оризари

Тело во фаза на распаѓање пронајдено во напуштен објект во Шуто Оризари

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера во 14,30 часот било пријавено дека на улицата „Гвадалахара“ во напуштен објект, пронајдено било во фаза на распаѓање телото на Е.И. (65) од Скопје.

Констатирана била смрт од страна на лекар од Итната медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус