сабота, 17. април 2021. Вести денес: 7
home Хроника

Татко трага по својата 15-годишна ќерка која исчезнала во Драчево

Татко трага по својата 15-годишна ќерка која исчезнала во Драчево

54-годишно лице од Драчево, вчера ја пријавило за изчезната својата 15-годишна ќерка. Тој трага по неа, а случајот го пријавил и во полиција.

„На 28.12.2018 година во 12,00 часот во Полициската станица Драчево К.Л.(54) пријавил дека во непознат правец се одалечила неговата 15 годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, се вели во извештајот на МВР.

Коронавирус