вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Татко со остар предмет си го нападнал 22 годишниот син во скопски Петровец

Татко со остар предмет си го нападнал 22 годишниот син во скопски Петровец

На 26.09.2021 околу 14.50 часот во СВР Скопје – Полициско одделение Петровец било пријавено дека околу 13.30 часот во с.Ржаничино, скопско, по претходна расправија во домот, З.Ц.(53) со остар предмет му нанел повреди на неговиот син Ј.Ц.(22).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021