сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Татко си ги тепал децата во Волково, па заврши во полициска станица

Татко си ги тепал децата во Волково, па заврши во полициска станица

На 24.09.2021 во 14:55 часот во с. Волково, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.Ѓ.(39) од с.Волково, затоа што физички ги нападнал неговите два малолетни синови.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021