сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 60
Во живо

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Гоце е Македонија

home Хроника

Татко од Скопје ја пријавил за исчезната 14 годишната ќерка

Татко од Скопје ја пријавил за исчезната 14 годишната ќерка

Татко пријавил денеска во полициската станица во Скопје дека исчезнала неговата 14 годишна ќерка, соопшти МВР.

К.Л.(53) од Скопје изутрината во 4:20 часот во полициската станица Драчево пријавил дека неговата ќерка околу 16:00 часот излегла од дома и се упатила во непознат правец,

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.