среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 25
home Хроника

Татко од Прилеп три години си ја малтретирал ќерката и пред неа вршел полови дејствија

Татко од Прилеп три години си ја малтретирал ќерката и пред неа вршел полови дејствија

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „задоволување на полови страсти пред друг“ и „запуштање и малтретирање на малолетно дете“.

Во период од околу три години пријавениот ја малтретирал неговата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дејствија.

Коронавирус