четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Татко ја моли македонската полиција за помош: „Ми исчезна сопругата, со неа ја зема мојата 4-годишна ќерка“

Татко ја моли македонската полиција за помош: „Ми исчезна сопругата, со неа ја зема мојата 4-годишна ќерка“

Во текот на вчерашниот ден во 17:30 часот во Полициското одделение Галате, 29-годишниот М.М. од селото Врањеовце пријавил дека на 20-ти во месецов му исчезнала сопругата.

Полицијата информира дека во периодот од 18:00 до 23:00 часот, од семејната куќа во непознат правец се оддалечила неговата сопруга, 26-годишната Л.М.од Република Албанија.

Таа ја земала со неа нивната четиригодишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Qatar 2022