сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 110
home Хроника

Татко и син нападнале сосед во Кондово

Татко и син нападнале сосед во Кондово

На 28.02.2020 во 19:16 часот било пријавено дека на бул.“Кузман Јосифовски Питу“ во угостителски објект С.Ќ.(31) од с.Кондово-скопско бил физички нападнат од А.Н. и неговиот син В.Н.

Причина за физичкиот напад, според пријавеното,  биле должничко доверителни односи. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус