недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Таксист од Тетово нападнат и ограбен, познат идентитетот на насилниците

Таксист од Тетово нападнат и ограбен, познат идентитетот на насилниците

На 04.03.2020 околу 16:00 часот во тетовско Камењане, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.С.(20) и Д.С.(22) од Камењане и А.М.(22) од с.Боговиње, тетовско, поради сомнение за сторена кражба, која истиот ден околу 03:40 часот била извршена над 27-годишен таксист од Тетово, кој ги превезувал од Тетово до Камењане.

Тројцата биле задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Коронавирус