вторник, 28. март 2023. Вести денес: 100
home Хроника

Таксист од Скопје нападнат од патникот: Го удрил со остар предмет па го ограбил

Таксист од Скопје нападнат од патникот: Го удрил со остар предмет па го ограбил

Во Полициската станица Чаир, вчера во 20.55 часот, С.Ф.(43) од Скопје, вработен како таксист, пријавил дека околу 20.15 часот на булевар „Никола Карев“, додека управувал патничко возило „дачиа логан“, со скопски регистарски ознаки, бил нападнат со остар предмет од патник кој го превезувал, при што му одзел пари и мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...