вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Таксист нападнат во Дебар Маало

Таксист нападнат во Дебар Маало

Скопјанец во саботата ноќта бил физички нападнат од четири лица на улицата „Наум Наумовски-Борче“.

Од полицијата информираат случајот бил пријавен во текот на вчерашниот ден.

Ѓ.М.(53) од Скопје пријавил дека додека стоел до неговото такси возило, физички бил нападнат од четири непознати лица.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус