сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 8
home Хроника

Таксист нападнат од пијан патник кој не сакал да плати

Таксист нападнат од пијан патник кој не сакал да плати

Педесет и петгодишен такси возач утрово бил нападнат од страна на скопјанец кој бил во алкохолизирана состојба.

Според пријавата, патникот се качил на улицата „Народен Фронт“ и рекол дека нема да плати, па го удрил таксиметарот. Кога таксистот му кажал да излезе бил физички нападнат.

По документирање на случајот против напаѓачот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус