сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Таксист нападнат од патник во Скопје

Таксист нападнат од патник во Скопје

Според информации на МР, млад таксист бил нападнат од патник кој го превезувал во Скопје.

Синоќа во 03:20 часот во СВР Скопје 19-годишниот А.О. од Скопје, таксист, пријавил дека на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ бил физички нападнат од едно од трите лица кои ги превезувал.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.