среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 101
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Таксист нападнат кај депонијата „Дрисла“- напаѓачот со тврд предмет го нападнал и му одзел пари

Таксист нападнат кај депонијата „Дрисла“- напаѓачот со тврд предмет го нападнал и му одзел пари

На 24.10.2019 околу 21.00 часот во СВР Скопје, Д.К.(57) од Скопје, пријавил дека кај депонијата „Дрисла“ едно лице, кое го превезувал со такси возило, го нападнало со тврд предмет и му одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус