вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Хроника

СВР Велес за шест часа казни 13 пијани возачи

СВР Велес за шест часа казни 13 пијани возачи

Екипи на СВР Велес вчера  од 16.00 до 22.00 часот на подрачјето на СВР Велес  спровеле акциска контрола на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при што за шест часа биле регистрирани 13 прекршоци.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, од нив четворица биле фатени во Велес, четири во Кавадарци и пет во Неготино.

-Против овие лица ке бидат поднесени содветни пријави,најави Додевски.

Коронавирус