недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

СВР Охрид поднесе кривична пријава за тројца наркодилери

СВР Охрид поднесе кривична пријава за тројца наркодилери

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35), двајцата од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 07.01.2020 во 02.10 часот, на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај депонијата „Буково“, полициски службеници сопреле патнички автомобил со кој се превезувале пријавените и при извршен преглед пронашле и одзеле една вреќа со 4,5 килограми марихуана.

Локални избори 2021