петок, 30. јули 2021. Вести денес: 38
home Хроника

Свирепо убиство ја потресе Македонија- Внукот со метален предмет и камен го удирал по глава

Свирепо убиство ја потресе Македонија- Внукот со метален предмет и камен го удирал по глава

Маж почина во болница во Штип откако беше нападнат од својот внук, информира полицијата. Вчера во СВР Штип било пријавено дека околу 13:00 часот во Клиничката болница Штип починал 66-годишниот С. М. од Кочани, кој бил физички нападнат во неговиот дом, од неговиот 19-годишен внук В.З., кој со метален предмет и камен му нанел повреди на главата.

Телото на починатиот е предадено на обдукција. В.З. е приведен и задржан во Полициската станица Кочани за понатамошна постапка. Известен е јавен обвинител.

Коронавирус