четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 62
Во живо

Мицкоски во посета на Радовиш

home Хроника

Светиниколчанец нападнат од куче во Скопје

Уште еден напад од куче е пријавен во полициска станица.
Светиниколчанец нападнат од куче во Скопје

Вчера во 12 часот во полициската станица Ѓорче Петров, 35-годишниот Б.С. од Свети Николе пријавил дека на 22 декември околу 14 часот, додека се движел по улицата „4-Јули“ во Скопје, бил нападнат од куче скитник, кое го каснало во пределот на левата подколеница.

Пријавителот се упатил во Градската општа болница 8-Септември каде му е укажана лекарска помош.

Коронавирус