понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 171
home Хроника

Сватови се степале по свадбената прослава во скопски ресторан

Сватови се степале по свадбената прослава во скопски ресторан

На 16.08.2019 во 00,17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот “Борис Трајковски“ пред угостителски објект по завршување на свадбената прослава дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу лицата: М.С.(22), С.С.(29), К.Д.(31), С.Ф.(21), С.Р.(53) и С.А.(40) и едно лице на возраст од 17 години сите од Скопје од едната страна и лицата М.С.(30), А.М.(28), С.М.(75), М.Ф.(55), А.У.(24) и Ј.М.(33) сите од Скопје од другата страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 ст.3 од ЗППЈРМ, информираат од МВР.