петок, 20. септември 2019. Вести денес: 118
home Хроника

Сува трева гори на Водно

Сува трева гори на Водно
илустрација

Сува трева гори на потегот меѓу селата Нерези и Крушопек на падините на Водно, информира за МИА командантот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Според него, на терен се две противпожарни екипи кои работат на локализирање на пожарот.