среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Судир на три возила на патот Радовиш – Штип, едно лице повредено

Судир на три возила на патот Радовиш – Штип, едно лице повредено

Едно лице се здобило со повреди во сообраќајна несреќа во која учествувале три возила.

Несреќата, информираат од МВР, се случила кај населбата Дамјан на патот Радовиш-Штип, во 13:30 часот.

-Во истата учествувале „форд фиеста“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(69), од с.Ињево,  „опел астра“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(60), од Струмица, и „опел вектра“, со радовишки регистарски ознаки, управувано од К.П.(32) од с.Војславци, велат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.Р. и бил пренесен во Клинички центар Штип.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

Коронавирус