петок, 29. јули 2022. Вести денес: 117
home Хроника

Судир меѓу тротинет и велосипед, тешко повредена жена

Судир меѓу тротинет и велосипед, тешко повредена жена

На 23.06.2022 околу 13.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на велосипедска патека на бул.„Партизански одреди“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу тротинет управуван од Г.Ј.(46) од Скопје и велосипедист Н.Б.(20) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Г.Ј., констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус