понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 3
home Хроника

Стружанка пронајдена во Скопје, пронајдено и момче исчезнато минатата година

Стружанка пронајдена во Скопје, пронајдено и момче исчезнато минатата година

Полицијата информира дека во изминатите два дена се пронајдени две лица кои биле пријавени за исчезнати.

Стружанката Б.М. (53) која била пријавена за исчезната на 16-ти месецов била пронајдена вчера во Скопје од страна на полициски службеници.

Пред два дена пронајден бил и М.С.(21) од село Морани, скопско, кој бил пријавен за исчезнат на 30.11 минатата година во Полициската станица Драчево.

 

Коронавирус