среда, 7. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Стружани нападнале кумановци на бензинска со тврди предмети

Стружани нападнале кумановци на бензинска со тврди предмети
фото илустрација

Во соопштението од МВР стои дека на 23.06.2021 полициски службеници од ОВР Струга ги лишиле од слобода Р.Р.(19) и А.Р.(38), двајцата од Струга, постапувајќи по пријава добиена околу 19.00 часот од Медицински центар Струга, според која кај нив со повреди биле донесени Б.Х.(34) и Д.Х.(30), двајцата од Куманово.

По преземени мерки било констатирано дека околу 18.40 часот, на бензинска станица на магистралниот пат А-2, тие биле нападнати со тврди предмети од неколку лица.

Р.Р. и А.Р. се приведени и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Qatar 2022