четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Стружанец сакал да нападне колешка, кога не успеал почнал со закани

Стружанец сакал да нападне колешка, кога не успеал почнал со закани

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Е.С.(57) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Тој, во текот на октомври 2021 во Струга се обидел физички да нападне негова колешка, но бил спречен, по што на мобилен телефон и упатувал пораки со закани.

Коронавирус