понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хроника

Стружанец повреден додека сечел дрва, гранки му паднале врз глава

Стружанец повреден додека сечел дрва, гранки му паднале врз глава

Четириесет и четири годишниот Т.М. од струшкото село Горно Татеши се здобил со повреди по главата.

-Додека сечел дрва со моторна пила на сопственото земјиште на место викано „Бегова земја-Рај“, му паднале гранки врз глава и се здобил со повреди, информираат од МВР.

Од полицијата информираат дека повредениот бил однесен во болницата „Св.Еразмо“, каде по укажаната помош тој бил задржан на лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус