вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Стружанец непристојно се однесувал кон полицаец, веднаш е приведен

Стружанец непристојно се однесувал кон полицаец, веднаш е приведен

На 03.04.2021 година околу 16 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга, Т.К.(52) од струшкото село Горно Татеши, го нарушил јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување кон полициски службеник.

Истиот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021