вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Струмичко: Сопственик на угостителски објект претепа гостин

Струмичко: Сопственик на угостителски објект претепа гостин

38-годишниот К.Ј. од село Просениково, струмичко, пријавил дека истиот ден околу 04.00 часот во угостителски објект во село Сарај, општина Босилово, физички бил нападнат од сопственикот.

Се работи за 43-годишниот Ѓ.М. од село Просениково.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус